Wpisy

Lech Poznań – Legia Warszawa 1:2

Jacek Magiera: Nie skłamię, jeśli powiem, że jesteśmy zadowoleni. Zagraliśmy dobry mecz, to było widowisko, które trzymało w napięciu wszystkich kibiców. Gratuluję drużynie za walkę do końca. Wiele walki na boisku, akcja za akcję. Naszym celem było zwycięstwo. Chcieliśmy atakować Lecha na ich połowie. Liga wciąż trwa, dopiero wchodzimy w decydującą fazę.

Na trybunach była świetna atmosfera, to buduje i pomaga podnosić poziom polskiej piłki. Zmiany oceniam bardzo pozytywnie. Robimy jako sztab szkoleniowy wszystko co w naszej mocy, aby zawodnik wchodzący pomógł drużynie. Dzisiaj Guilherme miał naprzeciwko dobrych zawodników i nie mógł rozwinąć skrzydeł, stąd zmiana. Wszedł Nagy, który rozkręcił grę.

Zmiana Tomka Jodłowca było po to, aby jeszcze bardziej rozgrywać piłki. Zmianę Hamalainena zaplanowałem już wcześniej. Wszedł na końcówkę i roztrzygnął losy spotkania, jest bohaterem. Ma szczęście do Lecha. Adam to piłkarz, który mocno pracuje i jest bardzo dobrze przygotowany i coraz lepiej czuje się w ofensywie i defensywie. To nie przypadek, że został powołany do reprezentacji Czech. Dużo z nim rozmawiam, on może być jeszcze lepszy i wejść na wyższy poziom.

Wierzyłem cały czas, że możemy wygrać. Było mało czasu ale byłem przekonany, że drużyna się nie podda. Wierzyłem po golu na 1:1, że możemy wygrać. Byliśmy w lepszej sytuacji psychologicznej i udało się wygrać. Liga jest wyrównana, nie da się określić kto jest lepszy. Będzie decydowało przygotowanie motoryczne, techniczne, fizyczne. Naszym zadaniem jest to, aby Legia na koniec była na pierwszym miejscu. To, że wszedł Jodłowiec nie oznaczało, że będziemy grać defensywnie. Moulin przeszedł na ‘10” i o to nam chodziło. Mieliśmy z przodu piłkarzy kreatywnych. To zdało egzamin i to bardzo cieszy.

Legia.com

Lech Poznań – Legia Warszawa 1:2 (0:0)

Bramka: Tomasz Kędziora (82 min.) – Maciej Dąbrowski (86 min.), Kasper Hamalainen (90+4 min.)

Lech: Putnocky – Kędziora, Nielsen, Bednarek, Kostewycz – Trałka, Gajos, Majewski – Jevtić (85 min. Tetteh), Kownacki (73 min. Robak), Pawłowski (66 min. Makuszewski).

Legia: Malarz – Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek – Moulin, Kopczyński (84 min. Hamalainen) – Guilherme (58 min. Nagy), Odjidja-Ofoe, Radović – Kucharczyk (77 min. Jodłowiec).

Żółte kartki: Trałka (83 min.) – Guilherme (20 min.), Pazdan (41 min.), Kopczyński (75 min.)

Legia.net