Wpisy

Lechia – Legia 1:2

Jacek Magiera: – Oglądaliśmy bardzo ciekawe widowisko, szczególnie w drugiej połowie, gdy padły gole. Pod obydwoma bramkami dużo się działo. Drużyna dobrze zareagowała po stracie bramki, pokazaliśmy charakter, dążyliśmy do zwycięstwa. Trzy punkty były naszym celem, ale wiedzieliśmy, że będzie trudno. Chcieliśmy jednak przenieść doświadczenie z europejskich pucharów na polski grunt. Każdy zawodnik zagrał dzisiaj bardzo dobrze. Jestem zadowolony ze zmiany, którą dał Michał Kucharczyk. Zrobił sobie świetny prezent na 26. urodziny, które będzie obchodził w poniedziałek. Do wszystkiego podchodzimy jednak z pokorą, bo przed nami jeszcze 11 meczów.

Skład dobieram tak, by grali ci, którzy najlepiej wyglądają na treningach. Cieszę się, że Michał Kucharczyk udowodnił formę. Zagrał dzisiaj właściwie na trzech pozycjach i właśnie tak chcemy grać. Wymienność pozycji daje dużo niepewności, jeśli chodzi o grę defensywną rywala.

Zawsze w meczu ktoś popełni błąd, a ktoś go nie wykorzysta. Mamy plan na każdy mecz, ale przeciwnik zawsze też stara się nas zaskoczyć. Nigdy nie ma meczów, w których każdy zagra bezbłędnie. Chodzi o to, by jak najczęściej podejmować dobre pozycje. Wybroniliśmy dzisiaj kilku sytuacji, one się zdarzają. Liga cały czas trwa. Nie jesteśmy w nie wiadomo jakiej euforii. To spotkanie było bardzo ważne z wielu powodów, Legia rzadko ostatnio wygrywała w Gdańsku. Cieszy mnie bardzo to, że graliśmy do końca.

Przy stałych fragmentach gry można zaskoczyć przeciwnika, albo być zaskoczonym. Decyduje koncentracja, dyspozycja dnia… Godzinami można trenować ustawienie w strefie, ale to nie to samo co w meczu. Nie ma wtedy przeciwnika, kibiców i presji. Ale oczywiście pracujemy nad obroną przy stałych fragmentach gry. Cieszy mnie jednak to, że zespół mimo wszystko zrobił już duży postęp, jeśli chodzi o ten element gry.

Legia.com

Lechia – Legia 1:2
Maloca (48. min.) – Kucharczyk (58. min., 87. min.)

Żółta kartka: Wojtkowiak, Janicki, Sławczew – Dąbrowski, Guilherme

Lechia: Kuciak – Janicki, Nunes (59′ Sławczew), Maloca – Wojtkowiak, Haraslin (70′ F. Paixao), Krasić, Wolski (80′ Mak), Wawrzyniak – M. Paixao, Kuświk

Legia: Malarz – Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek – Kopczyński, Moulin – Guilherme (90′ Szymański), Odjidja-Ofoe, Hamalainen (56′ Kucharczyk) – Radović (90′ Rzeźniczak)

Legia.net