Wpisy

Borussia Dortmund – Legia Warszawa 8:4

Jacek Magiera: – Doświadczenie, jakie zbieramy w takich meczach jest ogromne. Tego nie da się opisać. Jestem przekonany, że te lekcje nie pójdą na marne. Wrócimy silniejsi, mocniejsi. Tak, by grać jak równy z równym z takimi przeciwnikami. Graliśmy odważnie – czemu miało być inaczej?

Nakazałem zawodnikom grać w piłkę po to, żeby się czegoś nauczyć. Tak jak dziecko, które ma roczek, stara się chodzić i się przewraca. Zastanawia się wówczas, czy warto znów spróbować, jednak ostatecznie próbuje i wie, że było warto.

Chcemy nauczyć się grać z takimi rywalami, jak tutaj. W takich meczach decydują detale – chociażby szybkość rozegrania piłki. Gra Borussii jest teraz jedną z najlepszych na świecie. Duże brawa za to, co dzisiaj zrobiła. Pracujemy dalej i wyciągamy wnioski. Chcąc tutaj wrócić musimy wygrać ligę. Przed nami ostatni mecz i zrobimy wszystko jako Klub, by zwyciężyć.

Zamiana bramkarzy była zaplanowana. Radek zasłużył na swoją szansę. To, jak pracuje, wspiera kolegów i zachowuje się na ławce rezerwowych, jest wzorcowym zachowaniem. Jest bardzo dobrym bramkarzem i nie zmieni mojego zdania to, że dziś puścił osiem goli. To dla niego trudny wieczór, ale z mojej strony jest dla niego pełne poparcie.

W szatni powiedziałem zawodnikom, że wrócimy tutaj za jakiś czas. Głowa do góry, przyjęcie na klatę tego, co się stało i ta nauka. To doświadczenie, ten szybki rytm meczu, trzeba teraz przenieść na ligę. Z taką intensywnością jak dzisiaj będziemy trudni do zatrzymania. To cel – najważniejsze rzeczy z Ligi Mistrzów UEFA przenieść na ligę polską. To byłoby z korzyścią dla całej LOTTO Ekstraklasy.

Legia.com

Borussia Dortmund – Legia Warszawa 8:4 (5:2)
Kagawa (17. min., 18. min.), Sahin (20. min.), Dembele (29. min.), Reus (32. min., 52. min., 90. min.), Passlack (81. min.) – Prijović (10. min., 24. min.), Kucharczyk (57. min.), Nikolić (83. min.)

Żółte kartki: Ginter (BVB) – Odjidja, Pazdan (Legia)

Borussia: Weidenfeller – Rode, Ginter, Bartra (62′ Durm), Passlack – Pulisić, Kagawa, Sahin (70′ Aubameyang), Castro, Dembele (72′ Schurrle) – Reus

Legia: Cierzniak – Bereszyński, Czerwiński, Pazdan, Rzeźniczak – Kucharczyk, Kopczyński, Odjidja-Ofoe (75′ Nikolić), Guilherme (55′ Jodłowiec) – Radović – Prijović (69′ Wieteska)

Legia.net