Wpisy

Korona Kielce 2-4 Legia Warszawa

Legia Warszawa chociaż przegrywała w Kielcach już 0:2 z Koroną, zdołała ostatecznie zwyciężyć 4:2. Bramki dla gospodarzy zdobywali Miguel Palanca oraz Rafał Grzelak. Dla legionistów gole strzelali natomiast: Guilherme, Nemanja Nikolić, Bartosz Rymaniak (samobój) oraz Aleksandar Prijović. Obydwie drużyny mecz kończyły w dziesiątkę, ponieważ najpierw czerwoną kartkę zobaczył wspomniany Palanca, a później Michał Pazdan.

Legia.net

Korona Kielce – Legia Warszawa 2:4
Palanca (8. min. – k.), Grzelak (13. min.) – Guilherme (29. min.), Nikolić (58. min.), Rymaniak (61. min. – sam.), Prijović (84. min.)

Żółte kartki: Dejmek, Palanca, Cebula, Kallaste – Pazdan

Czerwona kartka: Palanca (dwie żółte) – Pazdan (dwie żółte)

Korona: Małkowski – Rymaniak, Grzelak, Dejmek, Kallaste – Gabovs, Możdżeń, Marković (81′ Cebula), Kiełb (64′ Abalo) – Przybyła (73′ Kotarzewski), Palanca

Legia: Malarz – Broź, Rzeźniczak, Pazdan, Gui – Jodłowiec (55′ Prijović), Odjidja-Ofoe, Moulin – Hamalainen (46′ Kucharczyk), Nikolić (73′ Czerwiński), Radović

JACEK MAGIERA:

– Drużyna pokazała ogromny charakter. Przegrywając 2:0 wygrała 4:2. Cieszy to, jak zareagowaliśmy na stracone gole. To, co mówimy, że zawsze trzeba myśleć pozytywnie, znalazło potwierdzenie. Z minut na minuty byliśmy lepsi. Korona postawiła jednak trudne warunki, grała bardzo ambitnie i tak też dzisiaj było. Wygraliśmy drugi mecz z rzędu, przełamaliśmy złą passę i gramy dalej.

Na pewno nowy trener Korony musi dużo rozmawiać ze swoimi zawodnikami. Zdiagnozować przyczynę, podać leki i działać. To są trudne rzeczy, ale w tym zawodzie trzeba się z nimi zmierzyć. Życzę mu, żeby uporał się z tymi problemami.