Wpisy

Legia – Lechia 3:0

Legia Warszawa pokonała przy Łazienkowskiej Lechię Gdańsk 3:0 po dwóch golach Guilherme i jednym trafieniu Nemanji Nikolicia.

Przebudzenie Mistrzów (O meczu na Legia.com)

Magiczne rozdanie (o meczu na Legia.net)

O meczu na 90minut.pl

(Legia.com) Magiera: Gratuluję zawodnikom Legii

Jacek Magiera: – To jest dla nas na pewno bardzo dobry wieczór. Gratuluję zawodnikom Legii, zagrali świetne zawody. Dominowali, wiedzieli czego chcą. Małe pretensje mieliśmy tylko o to, że w pierwszej połowie nie wpadła bramka. Byliśmy zespołem aktywnym, biegającym, odbierającym wiele piłek na połowie przeciwnika. Dzisiaj się cieszymy, jutro jest dzień wolny, w poniedziałek wracamy do kieratu.

Nie ćwiczyliśmy stałych fragmentów, ale dużo rozmawialiśmy. Zmieniliśmy taktykę bronienia. Najważniejsza jest skuteczność i odpowiedzialność.

Miło gdy cała Żyleta śpiewa moje imię i nazwisko. Ale to nie przysłoni mi celu, nadal będziemy pracować. Chciałbym, żeby kibice skoncentrowali się na dopingu dla zawodników, bo to jest najbardziej potrzebne. Ale nie ukrywam, jestem zadowolony, że stadion tak mnie przywitał.

Odjidja Ofoe ma grać tak jak dzisiaj. A że tak wcześniej nie grał? To nie wiem. Nie będę wracał do tego jak było kiedyś. Po objęciu Legii od pierwszego treningu starałem się rozmawiać z zawodnikami i wydobyć to, co w nich najcenniejsze.

Nie patrzyłem w tabelę. Wiedziałem tylko tyle, że musimy strzelić trzy gole, żeby mieć bilans na plusie. To akurat ważne. Chcemy grać jeszcze lepiej – kombinacyjnie, do przodu, skutecznie w obronie. Chcemy trochę dołożyć, potem odpuścić, zamknąć nasz mikrocykl.

Nie wiem, czy Vako jest gotowy na 90 minut. Będziemy robić badania w przewie na reprezentację. Każdy będzie objęty indywidualnym tokiem przygotowań. Dzisiaj drużyna pokazała, że można biegać przez 90 minut. Wola walki była na bardzo wysokim poziomie.

(Legia.com) Magiera: Gratuluję zawodnikom Legii

Legia Warszawa 3-0 Lechia Gdańsk
Guilherme 49, 58, Nemanja Nikolić 70

Legia: 1. Arkadiusz Malarz – 19. Bartosz Bereszyński, 4. Jakub Czerwiński, 25. Jakub Rzeźniczak, 14. Adam Hloušek – 6. Guilherme (77, 9. Waleri Kazaiszwili), 3. Tomasz Jodłowiec, 8. Vadis Odjidja-Ofoe, 22. Kasper Hämäläinen (55, 75. Thibault Moulin), 32. Miroslav Radović – 11. Nemanja Nikolić (90, 52. Mateusz Wieteska).

Lechia: 32. Vanja Milinković-Savić – 30. João Nunes (54, 11. Grzegorz Kuświk), 23. Grzegorz Wojtkowiak, 22. Mario Maloča, 3. Jakub Wawrzyniak – 28. Flávio Paixão, 20. Michał Chrapek (59, 27. Rafał Wolski), 6. Simeon Sławczew, 7. Miloš Krasić, 21. Sławomir Peszko (68, 17. Lukáš Haraslín) – 19. Marco Paixão.

żółte kartki: Radović, Hloušek, Nikolić – Peszko, Maloča.
czerwona kartka: Miroslav Radović (89. minuta, Legia, za drugą żółtą).

sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
widzów: 18 929.