Wpisy

(Legia.com) Jacek Magiera trenerem Legii Warszawa

Legia.com

Jacek Magiera został w sobotę zaprezentowany jako nowy trener pierwszej drużyny Legii Warszawa. Szkoleniowiec podpisał z Klubem dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Jacek Magiera to były piłkarz Legii Warszawa. Występował przy Łazienkowskiej w latach 1997-2006, dwukrotnie zdobywając mistrzostwo Polski. Magiera rozegrał z „eLką” na piersi 232 mecze i zdobył w nich 19 bramek.

Zaraz po zakończeniu kariery piłkarskiej, w 2006 roku, Magiera rozpoczął pracę szkoleniową i przez osiem kolejnych lat był asystentem trenerów Legii Warszawa: Jacka Zielińskiego, Jana Urbana, Stefana Białasa i Macieja Skorży.

W 2014 roku Magiera został szkoleniowcem drużyny rezerw Wojskowych, a latem 2016 roku przejął pierwszoligowe Zagłębie Sosnowiec. Po dziewięciu kolejkach jego były zespół zajmuje 1. miejsce w tabeli I ligi i nie poniósł jeszcze porażki.

– Bardzo się cieszę, że wróciłem do domu po krótkiej rozłące. Cały czas Legia była w moim sercu. Wiedziałem, że tu wrócę i robiłem wszystko w tym kierunku. Odszedłem rok temu, objąłem Zagłębie Sosnowiec, a jedynym klubem, do którego mogłem odejść, była Legia Warszawa. Mam nadzieję, zaczniemy coś nowego, dzięki czemu z radością będziemy się tutaj spotykać – powiedział trener Magiera podczas sobotniej prezentacji.

Trenerze, powodzenia!

Autor: Legia Warszawa Fot. Mateusz Kostrzewa
http://legia.com/aktualnosci/jacek-magiera-trenerem-legii-warszawa-53323